Triedime odpad - článok č.3

Je to  hlavne naša vizitka - to ako vyzerá naše prostredie, ako vyzerajú sídliská, parky medzi nimi, alebo miesta okolo lavičiek.

V predošlých článkoch sme sa venovali ako správne triediť plasty (vrátane kovových obalov a nápojových kartónov) a odpady papierového pôvodu a teda - PAPIER. Dnes si preberieme správne triedenie SKLA. Kontajnery určené pre odpad zo skla sú zelenej farby. Na našom zbernom dvore (na ul.M.Pišúta 5) okrem klasických kontajnerov určených pre sklo, aké  už poznáte, ponúkame aj ďalšie kontajnery, kde môžete vytriediť väčšie kusy odpadu skleneného pôvodu. 

Ak chcete byť dôsledný v triedení a chrániť naše spoločné životné prostredie, zaobstarajte si do domácnosti zvlášť odpadkový kôš na odpad tohto typu. Nezaberie veľa miesta, žiaden čas navyše a odpadkový kôš tiež nie je drahou záležitosťou.

Ak by sme sa pozreli aj na odporúčania predošlých čánkov, tak pre absolútne správne triedenie odpadu, by ste mali mať doma zvlášť odpadkový kôš na plast, zvlášť na papier a zvlášť na sklo. Plus samozrejme kôš určený pre komunálny odpad. Buďte príkladom a skúste začať triediť Váš vlastný odpad. Budete mať dobrý pocit, že ste spravili niečo pre životné prostredie. 

Čo všetko PATRÍ do kontajnera na sklo?

Čo NEPATRÍ do tohto kontajnera?

Odpadkové koše určené výlučne na tento typ odpadov nájdete aj na Zbernom Dvore na ul.M.Pišúta .

 

Triedime odpad

Triedime odpad zo skla